Otázka:
Je nezákonné lhát na pohovoru?
someqs
2017-05-25 02:27:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zvláštní otázka. Byl jsem kontaktován náborářem pro práci. Zítra je můj poslední kulatý rozhovor. Dostával jsem zvláštní pocit a dnes mi náborář v podstatě řekl, že když pracuji pro společnost, přepíšou můj životopis a musím být v pořádku, když na něm budou ležet (např. Přidávat pracovní zkušenosti tam, kde ve skutečnosti žádný neexistuje). Zeptali se mě, jestli jsem s tím v pořádku, a oni řekli, že budu požádán zítra v rozhovoru. Rozhovor probíhá prostřednictvím Skype. Společnost školí vývojáře softwaru a poté jim poskytuje smlouvy s jinými společnostmi.

2 otázky:

  1. Je nezákonné lhát na pohovoru? Např. Je nezákonné říkat jim, že jsem v pořádku, když mi zdobí můj životopis, i když ve skutečnosti nejsem a nemám v úmyslu.

  2. Kdybych jim dovolil zdobit můj životopis, porušil bych zákon?

V tuto chvíli jsem zvědavý, kam se věci ubírají, ale zajímalo by mě, zda je pro mě legální řekněte „ano, můžete falešné informace o mém životopisu“, protože by to mohla být ústní dohoda?

Všechno ve vaší otázce vyvolává u této společnosti rudé vlajky. Ne, lhát na pohovoru není „nezákonné“ a nahrávání soukromých rozhovorů závisí na jurisdikci. Vaše otázky se také mohou nejlépe hodit pro Workplace.SE
Dva odpovědi:
Dale M
2017-05-25 05:49:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecně neexistuje žádný zákaz lhát.

Klamavé údaje

Pokud zkreslíte skutečnost a toto zkreslení je významným podnětem pro někoho, kdo vstupuje do smlouva s vámi, následuje řada problémů:

  • (Špatné) zastoupení se může stát podmínkou smlouvy, a pokud nebude dodrženo, může umožnit poškozené straně žalovat poškodit nebo zrušit smlouvu.
  • Pokud nepravdivé prohlášení vedlo k tomu, že byla smlouva uzavřena omylem, pak je smlouva neplatná za omyl
  • nepravdivé prohlášení se mohlo stát vedlejší smlouvou
  • nevinná nebo nedbalostní nesprávnost může vést k deliktu nesprávné nesprávnosti
  • nesprávné uvedení údajů vás může vést k porušení zákonů o obchodních praktikách.

Podvod

Pokud vědomě řeknete lži s úmyslem získat dávku, jedná se jak o delikt, tak o trestný čin podvodu.

Dostáváte zaměstnání nebo y naše společnost zajišťující smlouvu pravděpodobně splňuje podmínky pro získání výhody.

Většina jurisdikcí si zachovává absolutní právo propustit zaměstnance bez odpovědnosti a z důvodu, protože lhal při pohovoru nebo při obnovení životopisu, i když byl zaměstnanec najat mnohem, mnohem dříve, pokud o tom zaměstnavatel dříve nevěděl. Vypadá to, že náborář se může snažit nespravedlivě získat více provizí a také mít prostředky, jak vydírat bývalé klienty s rizikem ztráty zaměstnání. Případně může náborář spolupracovat se zaměstnavatelem, aby mu zajistil důkaz o pracovněprávním sporu.
user6726
2017-05-25 04:43:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecně neexistuje žádný zákon proti lži při pohovoru. Výjimkou je případ, kdy existuje federální spojení, například pokud společnost, se kterou pohovorujete s kandidáty na veterináře, s vládou USA, například jak vyžaduje federální smlouva, pak existuje 18 USC 1001 (viz USA v. Yermian pro to, že není nutné mít skutečné znalosti o federální jurisdikci). Za předpokladu, že pozice nemá nic společného s vládou, právní systém vás v této souvislosti přímo nesankcionuje za nepravdivost. Mohou vás vyhodit a může to snížit vaši schopnost žalovat zaměstnavatele (i v případě nesouvisejících akcí): známou jako doktrína po získání důkazů.

Záznam rozhovoru vyžaduje souhlas zaznamenávané všechny strany, pokud je některá strana v jurisdikci všech stran ( 11 států v USA).Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...