Otázka:
Kdo je zodpovědný za odstranění stromu?
Programmer
2017-06-22 18:34:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naší oblastí prošla velká bouře a spadla spousta stromů. Tento jeden strom je trochu v divné situaci. Strom je technicky na pozemku mých sousedů a spadl k našemu domu. Strom však úplně nespadl a drží ho jiný strom. Pokud ho druhý strom neudrží, hlavní strom zasáhne náš dům. Kdo je odpovědný za odstranění stromu a bylo by na odstranění zahrnuto pojištění?

Je druhý strom na pozemku vašeho souseda nebo na vašem?
Dva odpovědi:
feetwet
2017-06-24 04:44:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V Pensylvánii jsem to prošel už dostkrát, abych parafrázoval zákon v tomto stavu: Pokud padne strom, není to chyba nikoho, pokud vlastník stromu nedostal věrohodné upozornění předem, že strom výjimečné riziko selhání, v takovém případě je vlastník odpovědný za škodu, kterou způsobí, pokud selže.

(Pro účely odpovědnosti je strom „vlastněn“ vlastníkem země, kde je kmen kmene strom vstupuje na Zemi.)

Ve scénáři, který popisujete: Strom ve vlastnictví vašeho souseda ještě nezpůsobil významné škody, ale byl tak strukturálně kompromitován, že představuje výjimečné riziko pro váš majetek. Standardním postupem za takových okolností je neprodleně a formálně informovat vlastníka o této skutečnosti a vlastník napravit riziko. (V tomto případě to zní, že jediným praktickým prostředkem je odstranění stromu.)

Vlastník by mohl z praktického hlediska získat pojistitele k pokrytí náklady na odstranění, než způsobí větší škody. Ale to je jejich problém.

Z důvodu účelnosti můžete také informovat svého pojišťovnu, protože pokud strom způsobí značné škody na vašem majetku, můžete svůj nárok postoupit prostřednictvím svého pojišťovny.

Další výhoda: Městys může mít kódy, které vyžadují, aby vlastníci půdy řešili nebezpečné stromy. Pokud tedy vlastník nebezpečí neodstraní okamžitě, můžete to oznámit také městu.

phoog
2017-06-22 20:12:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Neřekli jste, kde to je. V jurisdikcích, které znám, jsou vlastníci nemovitostí odpovědní za stromy na jejich pozemku, takže váš soused je zodpovědný za strom a za případné škody, které by mohl způsobit. Zda pojištění souseda pokryje náklady na odstranění stromu, je mezi sousedem a jakýmikoli pojišťovnami, které může mít.

Pokud strom způsobí škodu na vašem majetku a vy nebudete moci od souseda nic vymáhat , vaše pojištění může pokrýt některé vaše ztráty.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...