Otázka:
mohu být žalován bez přijetí smlouvy EULA
user17160
2018-03-21 17:55:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plánuji zveřejnění informací v článku o softwaru, který je výsledkem reverzního inženýrství softwaru.

Autor softwaru se pokouší žalovat lidi, kteří tyto informace využili, protože jsou proti smlouvě EULA .

Software nemám sám ani nikdy jsem smlouvu EULA nepřijal. Používám pouze informace, které jsem našel na internetu (veřejné webové stránky atd.) A píšu svůj článek na základě mých průzkumů .

Moje otázka zní: Mohu být za to žalován je to proto, že je to proti smlouvě EULA, kterou jsem nikdy nepřijal?

Důvod, proč to dělám, je proto, že se jedná o bezpečnostní hrozbu pro uživatele softwaru, vyžaduje však více pozornosti, aby ji mohl řešit společnost.

Jeden odpovědět:
ohwilleke
2018-03-21 18:42:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ne.

Nemůžete nést odpovědnost za porušení smlouvy EULA, pokud jste software nikdy nepoužívali a hlásíte pouze to, co vám řekli lidé, kteří jej použili. Lidé samozřejmě neustále podávají nepodložené žaloby a možná budete muset takový soudní proces obhájit, pokud budete žalováni.

Na některých místech můžete být předvoláni ke zveřejnění svých zdrojů a na jiných privilegium reportéra vám umožní takové předvolání zrušit.

Často vidím otázku „mohu být žalován“, na kterou je obvykle odpověď ANO. Vhodnou otázkou by mělo být „mohu být úspěšně žalován“, na kterou je pravděpodobně odpověď Ne, jak jste zveřejnili. Každý právník, který se chopí případu popsaného v otázce, by měl nechat zpochybnit jeho kvalifikaci příslušnou agenturou.
@fred_dot_u To je pravda, ale mějte na paměti, že vás někdo může v dobré víře žalovat a prohrát, protože nevěděl o klíčové skutečnosti (např. Předpokládal a upřímně věřil, že jste přijali smlouvu EULA, i když jste ji vlastně neudělali, protože jiný možnost jim nenapadla).
Děkujeme za vaše odpovědi. Stačila by adresa URL k položkám ve fóru nebo uživatelské jméno uživatele fóra, který informace zveřejnil, nebo musím mít skutečné jméno atd.? Co se stane, když je položka fóra odstraněna, mám si ponechat stažený soubor stránky fóra?


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...