Otázka:
Mohu použít symbol ® v obchodě Play pro ochrannou známku registrovanou v Beneluxu?
Daan
2015-08-02 05:59:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Při publikování aplikace v obchodě Google Play bych chtěl použít symbol ® pro název produktu, který není registrován jako ochranná známka v USA, ale jako takový byl zaregistrován v Beneluxu. Je v pořádku použít tam symbol ®?

Jeden odpovědět:
DPenner1
2016-12-10 10:00:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ano, zdá se, že můžete. V § 906.01 Příručky pro zkoušku ochranných známek (TMEP) se uvádí:

Kromě Spojených států uznává několik zemí použití symbolu ® k označení Registrace. Je-li použití symbolu na exemplářích zahraničním žadatelem založeno na registraci v cizí zemi, je použití vhodné.

Je zásadní, že použití musí zajistit země, ve které je registrován symbolu ® v jeho zákoně. Diskuse o tom lze nalézt v případu Trial and Appeal Board společnosti Trademark Brown Shoe Co. v. Robbins ( PDF, str. 14-15).

Protože TMEP uvádí země Beneluxu jako země poskytující použití symbolu ®, bylo by vaše použití vhodné.

Co má TMEP společného s obchodem Google Play?
@phoog Příspěvky do obchodu Google Play musí být v souladu s právními předpisy USA (což podle mého názoru OP věděl položením této otázky). TMEP je příručkou USPTO pro zkoumání ochranných známek a sporů o ochranné známky a jako takový je zdrojem pro rozhodování sporů o ochranné známky v obchodě Google Play. Další informace najdete v [úvodu TMEP] (https://tmep.uspto.gov/RDMS/TMEP/Apr2016#/Apr2016/introductiond1e1.html)


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...