Otázka:
Může být vývojář programu potrestán, pokud je používán nelegálně?
APCoding
2015-07-11 07:44:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pokud vývojář napíše program, například cracker hesel nebo dešifrovač kódu, a použije se nelegálně, bude vývojář nebo uživatel potrestán? Lze použít cracker hesel, například pokud jste zapomněli heslo k e-mailu, a to je naprosto legální. Můžete ale také použít cracker hesel k proniknutí do účtu někoho jiného. Stejné řešení pro dešifrování kódu (lze jej použít legálně nebo nelegálně.) Takže moje otázka zní: pokud uživatel používá program nelegálně, je uživatel nebo vývojář potrestán? Existuje něco, co může vývojář udělat (například uzavřít dohodu s uživatelem, která uvádí, že byste ji neměli používat nelegálně?)

Konkrétně v Kalifornii
Může být výrobce sady zámků penalizován, pokud jsou použity při vloupání?
@phoog, někdy, v závislosti na jurisdikci a situaci (výroba nástrojů pro zámek nebo vloupání je často regulována nebo kriminalizována). Pokud to byla spíše vážná otázka než řečnická, zeptejte se jí spíše na skutečnou otázku než na komentář.
@Mark, byla to rétorická otázka, jejímž cílem bylo vytvořit analogii s touto otázkou.
Analogie @phoog, se často rozpadají, pokud jde o zákon.
Značky na otázkách upravené podle [meta post] (http://meta.law.stackexchange.com/a/192/58)
@Mark Součástí německého práva je „Analogieverbot“: Soudce nesmí používat analogie. Pouze to, co říká zákon.
Tři odpovědi:
jimsug
2015-07-11 10:59:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednoduchá odpověď je ano. Existuje slavný případ, který to ilustruje: A&M Records, Inc. v. Napster, Inc., 239 F.3d 1004 (2001).

Řada nahrávacích společností úspěšně žalovala Napster za porušení jejich různých práv duševního vlastnictví.

Zjištění se v zásadě shodlo na tom, že:

 • Napsterův program (se stejným názvem) umožňuje výměnu materiál chráněný autorskými právy, a Napster měl skutečnou znalost toho, že pomocí jeho systému je k dispozici konkrétní materiál porušující autorská práva, a že tento materiál nedistribuoval dál (blokováním přístup do systému nebo jinak).
 • Napster nekontroloval index souborů, které uchovávaly, a tak byl odpovědný za nepřímé porušení.

Delší odpověď na vaše otázka je záleží . Na základě precedentu Napster se zdá, že by to záleželo (přinejmenším) na tom, zda:

 • program může mít legitimní použití
 • víte, že jej lze použít pro nezákonný účel
 • máte prostředky k monitorování činnosti
 • máte prostředky k omezení používání programu
 • finančně využíváte aktivity uživatelů

Mnoho vývojářů uvede varování ohledně používání softwaru pouze pro právní účely. Nemyslím si, že by takové varování bylo někdy testováno, a i kdyby ano, je nepravděpodobné, že by to změnilo, pokud je jasným účelem softwaru provádět protiprávní jednání.

OK díky. Ale další otázka: Pokud byste měli kopírovat materiál (tj. Psát kopii) do aplikace Microsoft Word, tisknout jej a prodávat, byl by Microsoft potrestán?
To se nezdá správné
Mohu také připojit uživatelskou smlouvu s tím, že byste ji neměli používat k nezákonným účelům? Změnilo by to?
Jak již bylo zmíněno: Záleží na tom, zda existuje legitimní použití, a na míře, v jaké legitimní použití existuje; to, zda máte uživatelskou dohodu, je do značné míry irelevantní, pokud existuje důvodné očekávání, že uživatelé budou váš program používat k nezákonným účelům (viz poslední odstavec).
Například: cracker hesel. Bylo by to považováno za program vyrobený pro nezákonné účely?
Omlouvám se; Nejsem soudce. Existují legitimní důvody, proč mít cracker hesel, stejně jako existují legitimní důvody, abyste měli sadu pro vstup do auta. Oba však lze použít i nelegálně. Skutečnost, že se ptáte, mi říká, že máte alespoň obavy, že by to lidé mohli použít pro tento účel. Pokud se jedná o program, který je navržen tak, aby prolomil hesla tam, kde uživatel může své heslo obnovit jinými způsoby, může být jeho účel považován za nezákonný.
Je pravděpodobné, k čemu?
Váš příklad MS word nesplňuje následující kritéria v @jimsug's response: máte prostředek k monitorování aktivity a máte prostředek k omezení používání programu
Napster dokonce hostí část služby.
lellis
2019-01-20 00:49:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vezmeme si váš příklad crackeru hesel.

 1. Vývojář napíše kód tak, aby rozluštil dokumenty Wordu chráněné heslem.

 2. Vývojář to používá k prolomení svých vlastních dokumentů Wordu. Žádný problém.

 3. Vývojář jej zveřejní na internetu ke stažení. Zdarma nebo placené. Myslí si, že by to mohlo být užitečné pro ostatní. Žádný problém.

 4. Vývojáře někdo kontaktuje. Že někdo říká: „Chceme pomocí vašeho softwaru rozluštit hesla u souborů, ke kterým nemáme přístup s oprávněním. Je to s vámi v pořádku?“ Vývojář říká: „Jasně“. Developer má problém. Stěhujeme se na území „společného záměru“, abychom spáchali delikt. Také známý jako spiknutí. To znamená, že dva nebo více lidí spolupracuje na spáchání protiprávního jednání.

 5. Vývojáře kontaktuje někdo jiný. Že někdo jiný říká: „Potřebujeme provést nějaké změny ve vašem softwaru, abychom mohli vypnout a hackovat hesla k souborům, ke kterým nemáme oprávnění přistupovat. Dokážete práci? Vývojář říká:„ Jistě “. změny. Vývojář je nyní v zátoce. Správně. Vývojář ví, že to, co dělá, bude použito ke spáchání deliktu. A pravděpodobně trestný čin.

Toto je aplikace principů „společného designu“.

Pokud sami porušujete autorská práva někoho jiného, ​​jedná se o delikt. Pokud spolupracujete s ostatními na porušování autorských práv jiné osoby, jste odpovědní společně a nerozdílně s těmi ostatními za porušení autorských práv pokud to usnadníte .

Napster je jiná třída případů.

Každý věděl, k čemu se Napster používal, na takovou úroveň, aby byly soudy přesvědčeny, že se skutečně jednalo o motor porušování autorských práv.

Jak si vzpomínám, Napster neudělal nic, aby se distancoval od nezákonného používání jeho softwy. re (viz číslo 4 výše). Ve skutečnosti - Napster hostil centrální index, který byl vyžadován, aby motor našel a poskytl soubory těm, kteří je chtěli.

gnasher729
2015-12-20 16:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak snadné je tedy použít váš program k obnovení mého ztraceného e-mailového hesla? Zkontrolovali jste někdy, že je to vlastně možnost? Prodáváte jej pro tento účel, má pracovní pokyny pro obnovení ztracených e-mailových hesel? Kolik prodejů jste za tímto účelem uskutečnili?

„Existují legální použití“ by nehledala hypotetická použití, ale skutečná, praktická. Váš příklad nevypadá prakticky. Kupují lidé, kteří opravují problémy s počítačem jiných, váš software, lidé, kteří vydělávají peníze odstraněním malwaru z počítačů zákazníků? Podstatný prodej těmto legitimním společnostem by mohl být sporný. Ale vaše hypotéza sama o sobě vás neochrání.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...